lt
en
Paieška +370 633 11 550
Jūsų krepšelis tuščias
Pirkti
Grįžti į pradinį puslapį

Vilna ir jos priežiūra

Nepaisant didelių pastangų ir bandymų, žmogus neaplenkė gamtos. Vienas iš pavyzdžių yra vilna ir jos poveikis sveikatai. Vilna iki šiol daro mūsų gyvenimą sveikesnį, šiltesnį ir malonesnį. Daugiau apie vilnos istoriją galite paskaityti čia:Vilnos kelionė drabužių industrijoje.Manoma, kad vilnos poveikis panašus į akupunktūrą, malšina stresą. Pasaulyje pripažįstama, kad natūrali vilna pasižymi skausmą slopinančiomis, uždegimą mažinančiomis ir organizmą stiprinančiomis savybėmis.

Vilnoniai rūbai, avalynė bei patalynė palaiko kūno temperatūrą, gerai ventiliuojasi, todėl neleidžia prakaituoti. Dėl tų pačių vilnos savybių patalynėje negyvena dulkių erkės ir kitokie mikroorganizmai.

Trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Kuo geresnis miegas naktį, tuo žmogus žvalesnis, darbingesnis ir linksmesnis dieną.

Ar dažnai susimąstote, kokiuose pataluose miegate ir ar apskritai skiriate tam pakankamą dėmesį?  Ar dažnai atsiklojate naktį ? Ar antklodė jus „spaudžia“? Ar nereikia užsimauti vilnonių kojinių prieš einant gultis?

Jeigu nors į vieną klausimą atsakėte “taip”, vadinasi, pats laikas pirkti vilnonę patalynę, kadangi pastaroji:

- užtikrina sveiką ir gilų miegą, nes ši patalynė turi unikalią savybę - ji ”kvėpuoja", t.y. puikiai praleidžia orą, sugeria ir išgarina drėgmę. Dėl to naktį neatsiklojame, neperšalame, tausojame sąnarius, mažiau sergame peršalimo ligomis;

- antialergiška, dėl natūralaus riebalo lanolino, kuris dengia vilnos plaukelius, vilnonė patalynė yra puikiai apsaugota nuo nešvarumų ir dulkių kaupimosi. Dėl šios priežasties patalynėje nesiveisia dulkių erkės, kurios daugeliui žmonių sukelia alergiją;

- naudinga odai, nes lanolinas drėkina, atjaunina odą, o mikromasažas, kurį atlieka vilnos plaukeliai, pagreitina odos regeneraciją, be to, gerina kraujotaką;

- naudojama ištisus metus - dėl natūralių termoizoliacinių vilnos savybių - vasarą vėsina, o žiemą sulaiko kūno šilumą;

- lengvai prižiūrima. Vilnonė patalynė dėl lanolino ilgai išlieka švari, joje neprakaituojame, todėl valyti ją reikia retai, vieną kartą per 10-12 mėnesių;

- saugi. Natūralios vilnos pluoštas turi apie 20% vandens, todėl ji sunkiai dega.


 

VILNOS RŪŠYS

Kalbant apie vilnos rūšis, visos jos pasižymi tomis pačiomis savybėmis, tiek pat sveika naudoti yra ėriukų vilna, kaip ir kašmyro ar kupranugario. Tačiau, liečiant patį vilnos audinį, skirtumą pajusime. Žmonės, miegantys po kašmyro ar kupranugario vilnos antklode, sako, kad nieko mielesnio miegui gamta nesukūrė.  

Skirtumas yra ir kainose. 

Ėriukų vilną paprasta gauti – imame kirpimo mašinėlę ir turime daug vilnos. O kašmyro ožkų ar kupranugario vilna nėra kerpama, ji šukuojama ir tik kartą metuose. 

Kurios rūšies vilnos gaminį Jūs bepasirinktumėt, tikrai būsite sveikesni, žvalesni, geriau išsimiegosite ir Jums bus… tiesiog šilčiau.  

 

merino vilna

Merinosų avių vilna - tai ypatingai geros kokybės vilna. Ji yra labai plona, vilnos plauko storis ne didesnis už 0,002 mm. Merino avies vilna plonesnė už kitų avių vilną net 7 kartus, todėl ji puikiai tinka patalynei. šios rūšies vilna yra ypatingai švelni, antialergiška, balta.

Vilna susideda iš tokių pat baltyminių medžiagų, kaip ir žmogaus oda - proteinų ir keratinų.

Ši vilna yra iš spec. rūšies merinosų, užaugintų Australijoje ir N. Zelandijoje. Ten avys yra auginamos ypatingomis sąlygomis. Ganyklos yra toli nuo pramonės objektų ir didelių miestų.

Išskirtinė merinosų vilna gaunama tik iš rinktinių merinosų avių veislių. Prieš du šimtmečius jas į senąjį žemyną atplukdė ispanų kolonizatoriai. Būtent tada merinosų vilna pripažinta aukščiausios kokybės ir sparčiai paplito po visą pasaulį. 

Palyginimui: dauguma avių veislių per metus užaugina apie 2 kilogramus vilnos, o merinosų – apie 10 kilogramų.

Naudojant gaminius iš šios vilnos, jaučiama ypatinga šiluma, kuri mažina skausmą, atpalaiduoja raumenis ir sąnarius. Avių riebalinės liaukos išskiria natūralių riebalą - lanoliną, kuris kaupiasi apie vilnos plaukelius, ir taip vilna apsaugoma nuo nepalankių oro sąlygų poveikio. Lanolinas neišnyksta net po skalbimo, todėl saugo nuo nešvarumų kaupimosi, ir netgi naikina mikrobus. 

Kašmyro vilna

Gaminiai iš kašmyro - tai pačios brangiausios kašmyro ir geriausios merinosų ėriukų rūšies vilnų derinys. Geriausios rūšies kašmyro ožkų vilnos pluoštas yra renkamas rankiniu būdu, natūralaus šėrimosi metu. Ši vilna gaunama iš kašmyro ožkų, auginamų šiaurės Indijoje, Himalajuose, šukuvimo būdu. Tokiu būdu išgaunama vilna pasižymi elastingumu, plonumu ir šilkiniu žvilgesiu. Kašmyro vilna yra viena iš brangiausių medžiagų, todėl kad iš vieno gyvūno gaunama tik 200 g vilnos. Tai vertinga medžiaga verčianti vilną tapti brangenybe. Minkšta kaip veliūras antklodė gerai apgaubia kūną, suteikdama apsaugą nuo šalčio. Padovanokite sau ir savo šeimai sveiką ir ramų miegą.

kupranugario vilna

Kupranugario vilna

Kupranugario vilna yra lengva, švelni ir minkšta. Dėl nedidelio kupranugarių skaičiaus mažėjimo ir kupranugarių vilnos stygiaus, ji drauge su kašmyru yra laikoma išskirtiniu natūraliu pluoštu ir naudojama tekstilės pramonėje kaip labai brangi medžiaga. 

Kupranugario vilnos perdirbimas į gatavą produkciją yra sudėtingas procesas, reikalaujantis laiko ir meistriškumo. Kupranugario vilną rankomis renka kupranugarių piemenys, šukuodami gyvūnus pavasarinio kailio keitimo metu. Po to, kupranugario vilna praeina kitas apdirbimo stadijas – rūšiavimą, valymą, pešimą, verpimą, audimą ar mezgimą prieš jai tampant jaukia šilta antklode, kuria galėsite mėgautis daugelį metų.  

Kupranugario vilnoje lanolino (natūralių vilnos riebalų) yra 30 proc. daugiau, nei merinosų vilnoje, todėl šilumą ji sulaiko dar geriau. Kupranugario vilna yra lengvesnė ir tvirtesnė už kitas vilnos rūšis. Visos išvardintos savybės užtikrina gaminių ilgaamžiškumą, didesnį poveikį sveikatai, gaminiai ilgai išlieka švarūs, yra labai švelnūs ir minkšti.

Kupranugario vilnos gaminiai yra puikių natūralių atspalvių – tamsesnio bronzinio (vilna nuo kupranugario nugaros) ir šviesiai rusvo ( vilna nuo kupranugario papilvės).


 

Priežiūra

Verta žinoti: Mūsų gaminiai yra pagaminti iš 100 % vilnos. Kitos medžiagos – tai kantavimo juostelė, etiketė ir tinklelis, ant kurio įaudžiama vilna, kad tvirtai sukabintų jos plaukelius.

  • Pasikeitimai, kurie atsiranda naudojant gaminį, priklauso nuo natūralių vilnos pluošto savybių: garbanojimasis, vilnos plaukelių sukibimas, poplaukio slinkimas. Šios savybės būdingos visiems gaminiams iš 100 % vilnos, bet tai nelaikoma audinio broku.
  • Dėl vilnos pluošto savybių, gamintojas įspėja, kad gaminio išmatavimai gali neatitikti +/- 5 cm.
  • Dėl natūralios vilnos cheminės sudėties gamybos proceso metu neišvengiama skirtingų vilnos pluošto atspalvių.
  • Gaminiai iš vilnos audinio turi silpnesnį ar stipresnį specifinį natūralios vilnos kvapą. Jei vilnos kvapas atrodo per stiprus, tokį gaminį patariama vėdinti sausoje aplinkoje, saulės atokaitoje.


Vilnonių gaminių priežiūra

Vilną lengva prižiūrėti. Dėl greitos reakcijos, vykstančios jos chemines sudėties dėka, vilna pati savaime lengvai išsivalo. Vilną išvėdinus, prakaito ar kitoks kvapas išnyksta, o skalbimą galima atidėti. Skalbiant vilnos nereikia trinti. Skalbti reikia atsargiai, nes ji traukiasi ir veliasi. Todėl vilną rekomenduojama skalbti rankomis arba skalbimo mašina, pritaikius vilnai skalbti programas ir specialias priemones. Rankomis skalbiama nedideliame vandens kiekyje, 30°C temperatūroje. Negręžti. Nelyginti. Taip pat galimas sausas cheminis valymas.

Kupranugario ir kašmyro vilnos gaminiams rekomenduojamas tik sausas cheminis valymas.

Kontraindikacijos ir įspėjimas

Gamintojas įspėja, kad gaminio naudojimas gali sukelti:

  • Akių, kvėpavimo takų, odos sudirginimą, konjunktyvitą, kosulį, čiaudulį, alergiją, kurios priežastis gali būti padidėjęs jautrumas vilnai.
  • Nepatartina naudoti žmonėms alergiškiems avių vilnai.
  • Kūdikiams ir mažiems vaikams patariama naudoti medvilninius užvalkalus, kurie apsaugo nuo vilnos plaukelių patekimo į akis, nosį ir gerklę.
  • Pastebėjus neigiamą poveikį, gaminio nebenaudoti ir pasikonsultuoti su gydytoju.

DĖMESIO!

SKALBIMO IR VALYMO PASLAUGA

Pasirūpinsime "Flokati" parduotuvėse įsigytais vilnos gaminiais: pledais, vilnone patalyne, graikiškais užtiesalais ir kilimais. Jums tereikia šiuos daiktus pristatyti į artimiausią "Flokati" parduotuvę ir jie bus kokybiškai išskalbti ar išvalyti.

Apie valymo procedūrą:

Prieš valant, pirmiausia visada atsižvelgiame į gamintojo nuorodas gaminio priežiūros etiketėje. Dažniausiai vilnoniams gaminiams būna rekomenduojamas sausas cheminis valymas. Priežiūros etiketėje jis žymimas P raide apvaliame apskritime. Tai yra valymas su organiniu tirpikliu perchloretilenu. Sausas cheminis valymas vadinasi todėl, kad valymo procese nenaudojamas vanduo. Cheminio valymo metu vilnoniai gaminiai išlieka purūs, nepraranda savo formos, tačiau ne visada pavyksta išvalyti stipriai užnešiotus gaminius (senos, geltonos, rudos dėmės nuo prakaito, šlapimo ir pan.)

Paskutiniu metu gamintojai dažnai etiketėje rekomenduoja ekologišką valymą, kuris žymimas raide F. Tai valymas angliavandeniliais. Šis valymo būdas švelnus ir draugiškas aplinkai, tausoja audinius. Tačiau šiuo būdu rekomenduojama valyti tik neužnešiotus gaminius, kadangi, kaip minėjau, jisai labai švelnus.

Kartais gamintojai vilnoniams gaminiams leidžia ir skalbimą. Skalbimo metu lengviau išsivalo stipriai užnešioti gaminiai, tačiau visada išlieka tikimybė, kad gaminys gali šiek tiek pasitraukti, gali sukristi užpildas.

Po valymo visa vilnonė patalynė lengvai prašukuojama ir įriebinama lanolinu, kad atgautų savo ankstesnes savybes. Rekomenduojame po kiekvieno sezono vilnonės patalynės gaminius išsivalyti, nes kuo nešvarumai labiau įsisenėja ir įsigeria į audinį, tuo sunkiau juos bus panaikinti.

Valymo paslaugų kainininkas :

PREKĖS PAVADINIMAS Paslaugos kaina, eur  *"SUPER" paslauga +30 %
PLEDAS / VASARINĖ ANTKLODĖ,  VIENGULIS 22,00 28,60
PLEDAS/ VASARINĖ ANTKLODĖ/ DVIGULIS 26,00 33,80
PLEDAS/ VASARINĖ ANTKLODĖ/ VAIKIŠKO DYDŽIO 14,00 18,20
VILNONĖ ANTKLODĖ - ŽIEMINĖ (VIENGULĖ) 32,00 41,60

VILNONĖ ANTKLODĖ - ŽIEMINĖ (DVIGULĖ)

38,00 49,40
VILNONĖ ANTKLODĖ - ŽIEMINĖ VAIKIŠKO DYDŽIO 22,00 28,60
VILNONIS PAKLOTAS (VIENGULIS)  32,00 41,60
VILNONIS PAKLOTAS (DVIGULIS)  38,00 49,40
VILNONIS UŽVALKLAS PAGALVEI 11,00 14,30
VILNONIS CHALATAS 20,00 26,00
VILNONĖ LIEMENĖ 13,00 16,90
PELERINA/SKRAISTĖ 16,00 20,80
PALTAS 24,00 31,20
PUSPALTIS 21,00 27,30
ŠALIS ( DIDELIS) 11,00 14,30
PALTAS (pūkinis) 30,00 39,00
MIEGMAIŠIS 21,00 27,30
KILIMAI VILNONIAI
(APPOLO) 1 KV.M.
13,00 16,90

*"Super" paslauga - tai pūkelių nurinkimas, standinimas.

Daugiau informacijos apie paslaugą teiraukitės Jūsų mieste esančioje "Flokati" parduotuvėje.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.