lt
en
Paieška +370 633 11 550
Jūsų krepšelis tuščias
Pirkti
Grįžti į pradinį puslapį

D.U.K

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

 

Kontaktai

Kaip galima su jumis susisiekti?

 •       El. paštueprekyba@flokati.lt į užklausas atsakome pagal laiškų gavimo datą.
 •       Telefonu: +370 633 11550 (pirmadienį-ketvirtadienį dirbame 8:00-17:00 val., penktadieniais 8:00-16:00 val., ne darbo valandomis ir savaitgaliais – palikite pranešimą balso pašte, jį išklausę su Jumis susisieksime) 
 •       Socialiniais tinklais: Facebook „Flokati“ ir Instagram „flokati_wool“.

Užsakymai

Ar galima papildyti užsakymą, jeigu pamiršau pridėti prekę?

Skambinkite tel. nr.: +370 633 11550 ir mes pridėsime norimą prekę, jeigu siunta dar nebus išsiųsta. 

Ar galima atšaukti užsakymą?

Skambinkite tel. nr.: +370 633 11550, ir mes jį atšauksime. 

Ar galima užsakyti prekes telefonu?

Taip, skambinkite tel. nr.: +370 633 1550 (pirmadieniais-ketvirtadieniais 8:00-17:00 val., penktadieniais 8:00-16:00 val., ne darbo valandomis ir savaitgaliais – palikite pranešimą balso pašte, jį išklausę su Jumis susisieksime). Paskambinus pasakykite kokias prekes išsirinkote: pavadinimas, dydis, spalva, savo vardą, pavardę, adresą, telefono nr. 

Kokia mano užsakymo būsena?

Norint išsiaiškinti užsakymo būseną – paskambinkite mums tel. nr.: +370 633 1550 arba parašykite el. paštu eprekyba@flokati.lt, arba į mūsų Facebook ar Instagram paskyras. 


Pristatymas/atsiėmimas

Kokie galimi pristatymo/atsiėmimo būdai?

 •       Nemokamas atsiėmimas viename iš Flokati salonų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje arba Panevėžyje, salonų adresus ir darbo laikus rasite čia.
 •       Pristatymas į namus ar biurą su DPD kurjerių tarnyba.
 •       Atsiėmimas viename iš Omnivos arba DPD paštomate. Atkreipkite dėmesį, jog paštomatų siuntų dydžiai yra riboti, todėl užsisakant didesnį gaminį (pavyzdžiui, antklodę 200x220) ar jų kiekį, rinkitės kitus pristatymo būdus. 

Kokia yra pristatymo/atsiėmimo kaina?

 •       Su DPD kurjerių tarnyba į namus ar biurą 3,9 € arba nemokamai, kai užsakymo suma viršija 300€.
 •       Atsiėmimas Omniva arba DPD paštomate 2,4 € arba nemokamai, kai užsakymo suma viršija 300€
 •       Nemokamas atsiėmimas Flokati salonuose. 

*Sekite Flokati naujienas, dažniausiai kartą per mėnesį taikome nemokamą pristatymą perkant internetu nuo 35 eur. Lietuvoje, išskyrus Kuršių Nerijos regioną.

Kiek kainuoja pristatymas į užsienio šalis?

Dėl siuntimo kainos, nurodant norimas įsigyti prekes ir pristatymo šalį, rašykite el. paštu eprekyba@flokati.lt


Grąžinimas/keitimas

Kokiais būdais galima grąžinti įsigytas prekes?

 1. Omniva paštomatai. Nedėvėtą ar kitaip nepažeistą prekę, nepriklausomai nuo jos pristatymo/atsiėmimo būdo, galite grąžinti per Omnivą paštomatą:
 •       Užpildykite šią elektroninę grąžinimo formą ir išsiųskite ją originalioje pakuotėje arba kitoje, bet tinkamoje siuntimui.            
 •       Atkreipkite dėmesį, jog grąžinama siunta turi atitikti tam tikrą paštomato dydį, juos rasite čia
 1. Flokati salonai. Grąžinkite nedėvėtą ar kitaip nepažeistą prekę viename iš Flokati salonų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje arba Panevėžyje. Su savimi turėkite pirkimą įrodantį dokumentą. Flokati salonų kontaktus rasite čia.             
 2. Paštas. Jei norite grąžinti prekes paštu, užpildykite prekių grąžinimo formą ir išsiųskite siuntą. Reikalingą informaciją rasite čia.  eprekyba@flokati.lt, mes pateiksime Jums prekių grąžinimo formą bei visą reikiamą informaciją siuntimui. 
 3. Kiti būdai. Jeigu nei vienas iš aukščiau paminėtų grąžinimo būdų Jums netinka, susisiekite el. paštu eprekyba@flokati.lt arba tel. nr.: +370 633 11 550, jog galėtume rasti geriausią Jums sprendimą. 

*Prekes grąžinti galite per 14 darbo dienų nuo įsigijimo arba gavimo dienos.  

Daugiau informacijos apie prekių grąžinimą rasite čia.              

Kokiais būdais galima keisti įsigytas prekes?

 1. Flokati salonai. Nedėvėtą ar kitaip nepažeistą prekę į kitą galite pasikeisti viename iš mūsų salonų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje arba Panevėžyje. Su savimi turėkite pirkimą įrodantį dokumentą. Flokati salonų kontaktus rasite čia.   
 2. Omniva paštomatai. Nedėvėtą ar kitaip nepažeistą prekę, nepriklausomai nuo jos pristatymo/atsiėmimo būdo, galite keisti per Omnivą paštomatą:
 •       Užpildykite šią elektroninę formą ir pasirinkite, jog norite prekę keisti į kitą bei ją nurodykite. Norimą keisti prekę išsiųskite originalioje pakuotėje arba kitoje, bet tinkamoje siuntimui.  
 •       Atkreipkite dėmesį, jog keitimui paruošta siunta turi atitikti tam tikrą paštomato dydį, juos rasite čia.  
 1. Kiti būdai. Nedevėtą ar kitaip nepažeistą prekę norint keisti kitais būdais, susisiekite el. paštu eprekyba@flokati.lt arba tel. nr.: +3706 33 11 550, jog galėtume rasti geriausią Jums sprendimą. 

*Prekes keisti galite per 14 darbo dienų nuo gavimo dienos.  


Lojalumo programa

Ar naudinga susikurti paskyrą Flokati el. parduotuvėje?

 •       Susikūrus paskyrą pirkimo procesas tampa greitesnis ir paprastesnis, kadangi nebereikia pildyti jokių laukelių, pakartotinai iš mūsų perkant.          
 •       Susikūrus paskyrą tapsite Flokati lojalumo programos nariu ir taip kaupsite lojalumo taškus, su kuriais Jums prisitaikys nuolatinė papildoma fiksuota nuolaida ateities pirkiniams.            
 •       Galėsite susidaryti norimų prekių sąrašą ir nesudėtingai į savo asmeninį sąrašą įtraukti dominančius produktus.
 •       Galėsite peržiūrėti ankstesnius užsakymus bei sukauptus lojalumo taškus. 

Kokia nauda tapus lojalumo programos nariu?

 •       Prisijungus prie lojalumo programos Jūsų kiekvieno pirkinio suma virsta lojalumo taškais ir kaupiasi Jūsų anketoje. Tapti lojalumo programos nariu galite Flokati salonuose užpildę anketą arba susikūrę paskyrą el. puslapyje www.flokati.lt                
 •       Lojalumo nuolaidos sumuojasi su kitomis akcijos nuolaidomis. Ši sukaupta nuolaida yra nuolatinė nuolaida ir bus taikoma ateityje visuomet.       

         Lojalumo nuolaidų taikymas:

 •       įsigijus prekių už 145 Eur – sukaupsite 3% nuolatinę nuolaidą kitiems apsipirkimams
 •       įsigijus prekių už 725 Eur – sukaupsite 5% nuolatinę nuolaidą kitiems apsipirkimams; 
 •       įsigijus prekių už 2315 Eur – sukaupsite 10% nuolatinę nuolaidą kitiems apsipirkimams;  

Plačiau apie lojalumo programą galite skaityti čia.


Dovanų kuponas

Kaip įsigyti Flokati dovanų kuponą?

Flokati dovanų kuponą galite įsigyti viename iš salonų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje arba el. parduotuvėje, šiuo būdu kuponą galime atsiųsti į nurodytą el. paštą arba išsiųsti popierinį variantą per pristatymo tarnybas. 

Kaip pasinaudoti Flokati dovanų kuponu el. parduotuvėje?

 •       Suformavę užsakymą, paskutiniame žingsnyje pasirenkant užsakymo apmokėjimo tipą – matysite dovanų kupono kodo įrašymo langelį. 
 •       Įrašykite kupono unikalų numerį nurodytame laukelyje ir paspauskite žalią mygtuką pirkti. Galite nurodyti daugiau nei vieno kupono numerį, jeigu turite.
 •       Dešinėje pusėje, informacijoje apie kainą, automatiškai pasirodys jūsų turimo kupono suma.

Naujienlaiškis

Kaip užsiprenumeruoti Flokati naujienlaiškį?

Prenumeratos laukelį rasite puslapio apačioje.


Vilnos gaminių savybės

Kuo ypatingas vilnos pluoštas? 

 •       Natūralus. Vilna yra baltyminis pluoštas, susiformavęs avies odoje, todėl yra ne žmogaus pagamintas, o 100% natūralus. 
 •       Atsinaujinantis. Tol, kol bus žolės avims ganytis, jos kasmet užsiaugins naują vilną.
 •       Biologiškai suyrantis. Naudingai atitarnavusi vilna gali būti grąžinama į dirvožemį, kur ji suyra, atiduodama naudingas maistines medžiagas žemei. 
 •       Kvėpuojantis ir atsparesnis kvapams. Vilnos pluošte esantys plaukeliai yra garbanoti, todėl juos suspaudžiant susidaro milijonai oro tarpelių. Ši unikali struktūra leidžia vilnai sugerti net apie 30% savo svorio drėgmės ir ją išgarinti, taip pašalinami ir nemalonūs kvapai. 
 •       Antistatinis. Kadangi vilna puikiai sugeria drėgmę, ji itin retai įsielektrina. Tai lemia mažesnę tikimybę, kad iš šios medžiagos pagamintas drabužis nemaloniai lips prie kūno.
 •       Tamprus ir elastingas. Net ir sulenkus-ištiesus vilnos pluoštą 20 000 kartų, jis nepraranda savo pirminių savybių, ji net 7 kartus atsparesnė dėvėjimuisi nei medvilnė ir net 10 kartų nei šilkas. Nuo per aukštos temperatūros vilnos pluoštas traukiasi, tačiau ištemptas gali grįžti į savo pradinę formą ir todėl tinkamai prižiūrint vilnonius gaminius, jie tarnaus ne vienerius metus. 
 •       Tinkantis visiems sezonams. Vilna reaguoja į žmogaus kūno temperatūros pasikeitimus, todėl padeda išsaugoti komfortą esant tiek šiltam, tiek šaltam orui.
 •       Atsparesnis dėmėms. Vilnos pluoštas pasižymi natūraliu, apsauginiu išoriniu sluoksniu, kuris neleidžia susidaryti ir įsigerti dėmėms. Vilna mažiau renka dulkes, o jos riebalo lanolino dėka, nešvarumus nuo audinių lengva nuvalyti.
 •       Saugesnis. Dėka didelio vandens ir azoto kiekio joje vilna natūraliai yra nedegi. Taip pat vilna turi natūraliai aukštą UV (ultravioletinių spindulių) apsaugos lygį, kuris yra daug aukštesnis nei sintetinių ar medvilninių medžiagų.

Kodėl vilnonių gaminių plaukas slenka?

Vilnos gaminio naudojimo pradžioje galima susidurti su natūraliu plauko slinkimu. Norint paspartinti neįsitvirtinusių į audinį plaukų išslinkimą, gaminį galima išpurtyti arba atsargiai nusiurbti dulkių siurbliu. 

Kodėl vilnoniai gaminiai turi specifinį kvapą?

Vilnos gaminiai, kaip ir daugelis natūralių gaminių (pavyzdžiui, oda) turi specifinį kvapą, kuris gali būti intensyvesnis gaminio naudojimo pradžioje, ką tik išėmus iš pakuotės. Tačiau ne visi gaminiai turi šį kvapą ir nebūtinai visi jį užuodžia. Jeigu gaminio kvapas Jums atrodo per stiprus, rekomenduojama jį vėdinti lauke, vengiant tiesioginių saulės spindulių. 

Kodėl vilnos gaminių plaukas garbanojasi? 

Vilnos plaukas yra linkęs į natūralų garbanojimąsi. Pradėjus naudoti vilnonį gaminį, pradedame jį įvairiai sukti, lankstyti ir pan., todėl plaukas pradeda garbanotis, ypač tai pastebima po skalbimo. Tačiau tai vilnos savybėms nekenkia. Pagal vilnos rūšį, labiau garbanojasi merinosų vilna nei kupranugarių ir kašmyro. 

Ar vilnos gaminiai padeda išspręsti prakaitavimo problemą?

Jeigu prakaitavimo problema kyla dėl per šiltos antklodės, ar kito gaminio naudojimo, tuomet taip, vilna šią problemą gali padėti išspręsti prisitaikydama prie kūno temperatūros ir ją reguliuodama. Jeigu prakaitavimo problema kyla, dėl fiziologinių problemų (prakaituojame visi, bet pasitaiko itin gausaus prakaitavimo atvejų), tuomet vilnos gaminys gali padėti tik tuo, jog visuomet liks sausas ir gaivus, nes sugers drėgmę (prakaitą) ir nemalonius kvapus bei juos išgarins.   

Kodėl vilnonės antklodės rekomenduojama nevilkti?

Vilnonės antklodės rekomenduojama nevilkti, nes naudojant užvalkalus yra slopinamos natūralios vilnos savybės: oro pralaidumas, drėgmės/kvapų sugerimas ir išgarinimas, mikromasažas, šilumos generavimas. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, jog vilna šildo mus, o mes ją, kai tuo tarpu kiti pluoštai nesuteikia šilumos patys savaime, pirmiausia juos sušildyti turi mūsų kūnas, todėl nevelkant antklodės galime iškart mėgautis vilnos teikiama šiluma. Dėl to, jog antklodė neįvelkama, ji nereikalauja didesnės priežiūros, pakanka ją dažniau vėdinti lauke, o skalbti ar valyti pagal poreikį. 

Jeigu vilnonę antklodę noriu vilkti, kokius užvalkalus turėčiau rinktis?

Antklodė įprastuose užvalkaluose gali slysti, sukristi. Todėl visų Flokati antklodžių kampuose yra pritvirtintos kilputės, kurios skirtos užvalkalams su raišteliais (jų galite rasti Flokati asortimente). Raištelius pritvirtinus prie antklodės kilpučių – ji neslys ir nesukris.


Vilnos gaminių pasirinkimas

Kuo skiriasi merinosų avių, kupranugarių ir kašmyro ožkų vilnos gaminiai?

 •       Merinosų avių vilnos gaminiai. Merinosų avysyra tam tikra avių rūšis, kurios vilna itin vertinama tekstilės pramonėje. Ši vilna yra kerpama ir yra plonesnė net už žmogaus plauką, švelni, pasižyminti antialgeriškomis bei puikiomis izoliacinėmis savybėmis. Šios vilnos gaminiai yra purūs, minkšti bei švelnūs. 
 •       Kupranugarių vilnos gaminiai. Šios vilnos gaminiai 30% geriau sulaiko šilumą nei merinosų, dėl didesnio lanolino kiekio. Vilna yra ne kerpama, o šukuojama. Gamybai naudojamas ne visas plaukas, o tik arčiau gyvūno kūno esantis poplaukis, tai lemia ypatingą vilnos plauko švelnumą. Šios vilnos gaminių plaukas yra trumpesnis, tankesnis ir tiesesnis. 
 •       Kašmyro ožkų vilnos gaminiai. Kašmyro vilna yra viena brangiausių pasaulyje, ji taip pat šukuojama, todėl yra itin švelni bei pasižyminti natūraliu blizgesiu. Šios vilnos gaminiai gali būti net iki 7 kartų šiltesni lyginant su merinosų.

Kokį šlepečių dydį rinktis?

Rekomenduojame rinktis įprastai avimą avalynės dydį. Pavyzdžiui, jeigu avite 41 d., tuomet rinkitės šlepetes 40-41 d. Jeigu taip atsitiko, jog pasirinktas dydis Jums visgi netiko, šlepetes pakeisime į reikiamą dydį. 

Kokie yra antklodžių pasirinkimo kriterijai?

Norint išsirinkti tinkamiausią antklodę, reikėtų įvertinti šias sąlygas: mėgstate miegoti šiltai, labai šiltai ar vėsiai, miegamojo temperatūrą, santykį su vilnos pluoštu. Flokati antklodes skirstomos į keturias kategorijas:

 1. Šilta (vieno vilnos sluoksnio), šias antklodes rekomenduojame rinktis tuomet, kai miegamajame palaikote aukštesnę temperatūrą arba ieškote antklodės šiltajam metų laikui, arba ieškote lengvos antklodės. 
 2. Labai šilta (dviejų vilnos sluoksnių), šias antklodes rekomenduojame rinktis tuomet, kai miegamajame palaikote žemesnę temperatūrą arba ieškote antklodės šaltajam metų laikui,  arba ieškote šiltesnės antklodės. 
 3. Visiems sezonams (medvilnės ir vilnos derinio), šias antklodes rekomenduojame rinktis tuomet, kai ieškote universalumojog antklodė tiktų visiems metų laikams, suteiktų šilumos arba vėsumo).
 4. Vėsi (lininė), šias antklodes/pledus rekomenduojame rinktis šiltuoju metų laiku. 

Kokie yra pagalvių pasirinkimo kriterijai? 

 1. Vilnonės pagalvės su poliesterio kamuoliukų užpildu. Puikus pasirinkimas, kai norisi patiems reguliuoti dydį, pridedant arba nuimant dalį užpildo. Vidinę pagalvę galima keisti, nekeičiant vilnonio užvalkalo.
 2. Viskoelastinės pagalvės. Reaguoja į spaudimą ir prisitaiko prie galvos ir kaklo išlinkimų, todėl yra itin patogios. 
 3. Pagalvės su vilnos užpildu. Neutralizuoja kvapus, audinys atsparus patalynės erkutėms, todėl puikiai tinka vaikams ir alergiškiems žmonėms. 

Ar vilnonė patalynė yra ilgaamžė? 

Dėvėjimosi laikas priklauso nuo vilnonio audinio tankio, priežiūros, naudojimo intensyvumo. Net ir sulenkus-ištiesus vilnos pluoštą 20 000 kartų, jis nepraranda savo pirminių savybių, o labai ištemptas gali grįžti į savo pradinę formą, todėl tinkamai prižiūrint vilnonę patalynę, jie tarnaus ne vienerius metus.

Ar gaminate nestandartinių dydžių patalynę, šlepetes ir kitus gaminius?

Taip, siuvame. Išsirinkus gaminio modelį iš esamų, reikėtų kreiptis į salonų pardavėjas, skambinti tel. nr.: +370 633 11 550 arba rašyti el. paštu eprekyba@flokati.lt nurodant norimą gaminį ir jo dydį. Individualiems siuvimams nėra taikomos mėnesio nuolaidos, taip pat užsakymai nepriimami gruodžio mėnesiais.


Vilnos gaminių sudėtis

Kodėl vilnonės patalynės sudėtyje yra poliesterio?

Ši medžiaga naudojama tinkleliui į kurį yra įaudžiamas vilnos plaukas. 

Kodėl kupranugarių ir kašmyro vilnos gaminiuose didesnę dalį sudaro merinosų vilna?  

Dėl kupranugarių ir kašmyro vilnos gavimo būdo (šukavimo) bei faktoriaus, jog šių gyvūnų populiacijos skaičius pasaulyje yra žymiai mažesnis nei merinosų avių – vilnos pluoštai yra derinami tarpusavyje. Tačiau net ir mažesnis šių vilnų kiekis gaminiams suteikia išskirtinių savybių. 

Kodėl vilnonių pagalvių vidinį užpildą sudaro poliesterio kamuoliukai?  

Poliesterio kamuoliukų gamybos būdas leidžia orui pilnai ir laisvai cirkuliuoti, taip pat juose nesikaupia dulkių erkutės, dėl šių priežasčių toks užpildas yra tinkamas pagalvėms.  


Vilnos gaminių priežiūra

Kaip prižiūrėti vilnos gaminius?

 •       Vėdinimas. Pagrindinis vilnos gaminių priežiūros būdas – vėdinimas, tai daryti reikėtų lauke, vengiant tiesioginių saulės spindulių. Esant galimybei ją galima valyti ant švaraus balto sniego, išpurtyti kaip kilimą.
 •       Skalbimas. Prieš skalbiant bet kurį vilnos gaminį, įsitikinkite ar tai leidžia jo etiketė. Įsitikinę, jog tai daryti galima, rinkitės vilnos programą (jokia kita nėra tinkama), 30 laipsnių vandens temperatūrą ir skystą skalbiklį skirtą vilnai, taip pat galite skalbti rankomis, drungname vandenyje. 
 •       Ekologiškas valymas. Gaminio etiketėje jis žymimas raide F, tai valymas angliavandeniliais. Šis valymo būdas švelnus ir draugiškas aplinkai, tausoja audinius. Tačiau šiuo būdu rekomenduojama valyti tik neužnešiotus gaminius, į kuriuos purvas ir įvairios dėmės dar nėra įsiskverbusios.
 •       Sausas cheminis valymas. Priežiūros etiketėje jis žymimas raide P, tai yra valymas su organiniu tirpikliu perchloretilenu. Valymo metu vilnoniai gaminiai išlieka purūs, nepraranda savo formos. Po valymo visi vilnoniai gaminiai lengvai iššukuojami ir įriebinami lanolinu, kad vilnos plaukas atgautu savo ankstesnes savybes.

Ar Flokati suteikia valymo paslaugą? 

Taip, Jums tereikia pristatyti norimą išvalyti gaminį, į vieną iš mūsų salonų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Valymo kainas rasite čia.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.